Ájurvédská celotělová olejová masáž relaxační

Ájurvédská celotělová olejová masáž relaxační
(4. stupeň ájurvédských masážních technik)

Celotělová ájurvédská olejová masáž patří z našeho pohledu k hluboce relaxačním masážním technikám. Ájurvédská celotělová olejová masáž je jednodušší než ájurvédská celotělová masáž. Je, dá se říci, základní celotělovou ájurvédskou masáží. Techniky a postupy jsou podobné, vynechány jsou části při kterých se pracuje s energií. Tato masáž je vhodnou přípravou na celotělovou ájurvédskou masáž dvouhodinovou. Rozhodně ji doporučuji pro Vaše seznámení s celotělovou masáží a prožitím pocitů a účinků, které přináší. Náročnější celotělovou ájurvédskou masáž dvouhodinovou, nebo delší, pak prožijete mnohem hlouběji.

Při celotělové ájurvédská olejová masáži dochází k celkové harmonizaci těla, duše i mysli. Masáž zklidňuje mysl a umožňuje vstup do hluboké relaxace, ovlivňuje lymfatický systém, celulitídu. Celé tělo masírovaného je pomalu natíráno teplým olejem při neustálém jemném i tlakovém masírování celého těla jedním, nebo dvěma maséry. Blahodárné působení bylinného oleje je tak výrazně umocněno a masírovaný se přenáší do zcela nového světa nových pocitů a prožitků. Při masáži se používá velké množství horkého, vysoce kvalitního přírodního oleje a studených esenciálních olejů. Masáž trvá jeden a půl hodiny a po ní následuje odpočinek v zábalu přímo na masážním stole.

Po masáži by měl masírovaný pouze odpočívat a pozitivně relaxovat. Po masáži se nedoporučuje jíst, vhodné je hodně pít čistou, nebo minerální vodu, případně ovocné šťávy. Odlehčení stravy v následující dny pak podpoří zahájené procesy, která vyvolala äjurvédská olejová masáž. Masáž je velmi vhodná pro lidi trpící nespavostí. Je však nutné dodržet půst v den masáže a následné celkové odlehčení stravy spojené s intenzivním pitným režimem.

Celotělová ájurvédská olejová masáž je velmi silnou masážní a relaxační technikou spojenou s hlubokými prožitky a emocemi. Proto ji rozhodně nedoporučuji jako první seznámení s  ájurvédskými masážními technikami. Je vhodné prožít jednodušší ájurvédské masáže (základní, polovina těla) a teprve až budete schopni plně prožít ájurvédskou masáž poloviny těla, dopřát si masáž celotělovou.

Cíle a účinky masáže:
je určena zájemcům o ájurvédské masáže
- detoxikace díky uvolnění lymfatického systému
- dodává vitalitu a posiluje a regeneruje celé tělo
- snížení nebo zastavení celulitidy

- slouží k práci s vlastní energií
- odblokování a uvolnění svalové a psychické
- vytváří možnost hluboké relaxace až meditace
- díky prováděné masážní technice a olejům zpomaluje proces stárnutí
- zlepšuje kvalitu pokožky, je srovnatelná s kosmetickým ošetřením
- positivně působí na spánek
- zlepšuje krevní oběh a dodává kůži zdravou barvu
- positivní efekt u artritid, bolestí zad, stresu
- snižuje problémy v nervovém systému

Předpoklady pro masáž
-
zkušenosti masírovaného s ájurvédskou masáží poloviny těla
- přijetí vlastních emocí
- tato masáž není vhodná jako jednorázový dárek
- pokud je tato masáž dárkem, měla by ji předcházet alespoň jedna masáž poloviny těla

Ve zkratce o celotělové ájurvédská olejové masáži:

Ájurvédská olejová masáž celého těla se provádí na volné tělo a má tři části:
- uvolnění lymfatického systému, zklidnění, ztišení,
- uvolnění svalové a psychické
- nabití, doplnění energie

1. První část masáže je stejná jako u základní ájurvédské masáže a je zaměřena na zklidnění a ztišení. Při této masáži je hlavním cílem první části masáže uvolnění lymfatických cest hlavy, hrudníku a "zlatého bodu" pro stimulaci toku lymfy a prohloubení dýchání. Vydáte se při ní "cestou dechu" za vnitřním klidem. Masírovaný se položí na záda a masér ho přikryje na celém těle. Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na horní části hrudníku v oblasti klíčních kostí, ramen a krku. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání. Pak následuje jemná masáž hlavy s uvolnění lymfatického systému hlavy, krku a horní poloviny těla. Masážní techniky jsou jemné, používá se při nich směs přírodních esenciálních olejů. Cílem je uvolnit napětí a stres a ztišit mysl.

Masáž pokračuje lehkou lymfatickou masáží plosek nohou nohou nad kotníky s cílem uvolnit svalové napětí a rozproudit lymfu od konce nohou. Používají se horké esenciální oleje připravené podle potřeb Vašeho těla. Masírovaný může v této části masáže usínat. Neměl by se tomuto pocitu bránit, měl by jej v klidu přijímat. Masáž hlavy a nohou trvá přibližně 15 minut. Masér při této části masáže sedí nejdříve za hlavou, pak u nohou

2. Druhá část masáže je zaměřena na uvolnění zadní poloviny těla. Masírovaný se položí na bříško, masér ho přikryje od pasu dolů. Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na ramena a šíji. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání. Pak následuje jemná masáž krku a zad. Masážní techniky jsou jemné, používá se při nich směs přírodních esenciálních olejů připravených podle receptů a postupů používaných i v dnešní aromaterapií.  Využívají se oleje studené, teplé i horké. Následuje odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlaková masáž oblasti okolo páteře. Po uvolnění křížové oblasti zad následuje jemná celková masáž zad s přechodem na ruce. Propojení horní poloviny těla je prováděno pomalým pohybem jemnou zklidňující technikou, která uvolní mysl i svalové napětí obou polovin horní části těla. Následuje masáž nohou mechanická, energetická a lymfatická. Masáž je ze zadní strany zakončena pomalými dlouhými tahy přes celé tělo od palce u nohy po palec na ruce a zpět. Pomalým smetáním povrchových napětí na těle je dosaženo uvolnění a ztišení. Veškeré techniky jsou opakovány 9x. Na závěr, pro vyrovnání energií, položí masér levou ruku na srdeční oblast a pravou ruku na křížovou oblast zad masírovaného.

Masér Vám dá možnost pokračovat v celotělové masáži. Pokud ji přijmete, otočíte se na záda a masér Vás přikryje od ramen do pasu. 

3. Třetí část masáže je hodně podobná druhé části masáže, více však ovlivňuje lymfatický systémem a energie. Používají se při ní teplé a horké přírodní esenciální oleje a lokální aromaterapie. Masér provede masáž nohou se zaměřením na svalové uvolnění a stimulaci lymfatických cest a uzlin dolní poloviny těla. Následuje jemná reflexní masáž břicha, masáž hrudníku a rukou. Při masáži jsou uvolněny lymfatické cesty hrudníku a uzliny v podpaží.  Propojení horní poloviny těla je prováděno pomalým táhlým pohybem přes hrudník, ramena, ruce,  boky a zpět na břicho. Jedná se o jemnou zklidňující techniku, která uvolní mysl i svalové napětí obou polovin horní části těla. Následují dlouhé jemné pomalé tahy přes celé tělo od palce u nohy po palec u ruky. Pomalým jemným smetáním povrchových napětí na těle je dosaženo uvolnění a ztišení. Veškeré techniky jsou opakovány 9x. Masáž je zakončena položením levé ruky maséra na srdeční oblast masírovaného. Po celkovém zklidnění je masírovaný zabalen do prostěradla, přikryt a odpočívá, někdy usne.

Po masáži se ponechává olej na kůži co nejdelší dobu, aby tak mohlo dojít k jeho vstřebání a plně se projevily jeho pozitivní účinky. Pokožka po olejové masáži zůstane vláčná, pružná a zregenerovaná. Příznivé účinky oleje je vhodné zachovat po co nejdelší dobu. Při následné osobní hygieně pro lehké odstranění zbytků oleje doporučujeme použít sprchování ve vlažné vodě bez použití mýdla. Po olejových masážích doporučujeme převléci se do lehkého a pohodlného oblečení, u kterého nebudete zvažovat, zda je neušpiníte od zbytků masážního oleje.

Masáže celého těla může provádět jeden masér. Naprosto ojedinělý je ovšem prožitek při této masáži prováděné dvěma maséry synchronně.

 

CENÍK ÁYURVÉDSKÝCH PROCEDUR

Procedura                                 Poznámka Ovlivňuje Doteky na tělo Plánovaná doba pobytu
v RC

(
trvání procedury)   
Cena procedury
ÁYURVÉDSKÁ 
OLEJOVÁ MASÁŽ
CELOTĚLOVÁ RELAXAČNÍ

celotělová
relaxační

vhodná jako úvodní masáž
do celotělových äjurvédských masáží

pouze
JEDEN MASÉR

všechny tři fáze ájurvédské masáže

vzácné oleje

4. stupeň ájurvédské masáže

tělo
mysl
ducha
relaxace

ovlivňuje  lymfatický systém

emoce

pomalé hladivé
tlakové
hřejivé

2 hodiny        
(1,5 hodiny masáže)

600,-Kč

Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH.