Ájurvédská celotělová masáž synchronní

Ájurvédská celotělová masáž synchronní

Ájurvédská masáž je technika známá již několik tisíc let, při které dochází k celkové harmonizaci těla, duše i mysli. Opakováním ájurvédských procedur se jejich účinek výrazně zvyšuje. Četnost procedur je individuální, doporučuje se však minimálně jednou za měsíc pro udržení pozitivních pocitů a pravidelnou regeneraci těla. Optimální je zařadit ájurvedské masáže do pravidelné péče o tělo a mysl a dopřát si některou z jejích forem jedenkrát týdně. Především lidé vystavení velkému pracovnímu vytížení v krátké době pocítí pozitivní účinky této formy relaxace na jejich organizmus.

Ájurvédská synchronní celotělová masáž
Ájurvédská synchronní celotělová masáž patří mezi nejsilnější masážní techniky, při kterých dochází k celkové harmonizaci těla, duše i mysli ve stavu změněného vědomí. Všechny pocity a emoce pak vnímá na rozhraní bdění a snění.  Masáž dodává vitalitu a blahodárně regeneruje tělo a díky prováděným masážní technikám a olejům zpomaluje proces stárnutí. Masáž ovlivňuje lymfatický systém, celulitídu, zklidňuje mysl a umožňuje vstup do hluboké relaxace. Po masáži se ponechává olej na kůži co nejdelší dobu, aby tak mohlo dojít k jeho vstřebání a plně se projevily jeho pozitivní účinky. Pokožka po olejové masáži zůstane vláčná, pružná a zregenerovaná. Příznivé účinky oleje je vhodné zachovat po co nejdelší dobu. Při následné osobní hygieně pro lehké odstranění zbytků oleje doporučujeme použít sprchování ve vlažné vodě bez pouřití mýdla. Po olejových masážích je vhodné se převléci do lehkého a pohodlného oblečení, u kterého nebudete zvažovat, zda je neušpiníte od zbytků masážního oleje.  
 
Ájurvédská synchronní masáž prováděná dvěma maséry, vyžaduje koordinaci pohybů masérů a je velmi náročná na přesné provádění masážních technik. Podle vyjádření masírovaných tyto masáže patří k vrcholným zářitkům z masáží. Je při ní nutné počítat se silnými emocemi na straně masírovaného. Jedná se o velmi silnou masážní i meditační techniku spojenou s hlubokými prožitky a emocemi. Proto ji rozhodně nedoporučuji jako první seznámení s ájurvédskými masážemi. Je vhodné prožít jednodušší ájurvédské masáže (základní, poloviny těla, celotělovou) a teprve pak budete schopni plně prožít celotělovou synchronní ájurvédskou masáž prováděnou více maséry.
 
Masáž je možné absolvovat samostatně, nebo v kombinaci s parní bylinnou lázní. V tomto případě se masírovyný před masáži uloží do parní bylinné lázně - parního boxu Bylinka a po dobu 30 až 40 minut je celé jeho tělo vystaveno bladodárnému účinku bylinné aromatické pary. Po bylinné lázni následuje odpočinek minimálně půl hodiny v relaxační místnosti. Tělo se potní kůrou zbaví solí, těžkých kovů, splodin metabolizmu a vyčistí podkoží a kůži. Do čistého uvolněného těla pak při olejové masáži masér vmasíruje vzácné oleje a esenciální látky. Rozdíl kvality kůže je pak opravdu poznat.

Cíle masáže:
- je určena zájemcům o ájurvédské masáže
- detoxikace díky uvolnění lymfatického systému
- snížení nebo zastavení celulitidy
- slouží k práci s vlastní energiií a emocemi
- odblokování a uvolnění svalové a psychické
- vytváří možnost hluboké relaxace až meditace
- možnost prožití stavu změněného vědomí

Předpoklady pro masáž
velké zkušenosti masírovaného s ájurvédskými masážemi
- masáži musí ji předcházet celotělové
- u masáže třemi maséry nutnost prožití synchronních masáží dvěma maséry
- naprosté přijetí vlastních emocí
- tato masáž je vhodná jako dárek pouze pro ty, kteří tyto předpoklady splňují

 

Masáž prováděná dvěma maséry:

Masáž má tři části:
- zklidnění a ztišení (hlava a nohy)
- uvolnění napětí (zadní část těla)
- nabití energií a hluboká relaxace (přední část těla) 
1. První část masáže je zaměřena na zklidnění a ztišení. Vydáte se při ní "cestou dechu" za vnitřním klidem. Masírovaný se položí na záda a masér ho přikryje na celém těle. Maséři se usadí u hlavy a nohou. Masáž začíná zklidněním dýchání a aromaterapií za použití esenciálního oleje, který se nanese na horní části hrudníku v oblasti klíčních kostí, ramen a krku. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání. Oba maséři začínají masírovat hlavu a nohy. Současně probíhá jemná masáž hlavy s uvolnění lymfatického systému hlavy, krku, horní poloviny těla a tlaková masáž nohou s cílem uvolnit svalové napětí a pomocí stimulace reflexních bodů ovlivnit funkci vnitřních orgánů a energetických drah. Masážní techniky jsou jemné, cílem je uvolnit napětí a stres a ztišit mysl, uvolnit energetické dráhy v těle. Používají se studené a horké přírodní esenciální oleje připravené podle potřeb Vašeho těla. Masírovaný může v této části masáže usínat. Neměl by se tomuto pocitu bránit, měl by jej v klidu přijímat. Masáž hlavy a nohou trvá přibližně 20 minut. Maséři při této části masáže sedí za hlavou a u nohou.

2. Druhá část masáže je zaměřena na uvolnění zadní poloviny těla. Masírovaný se položí na bříško. Při této části masáže se již nepřikrývá. Maséři na Vaše tělo současně pomalu roztírají oleje a pak Vás pomalu současně masírují. Vnímáte účinky aromaterapie a soustředíte se na dýchání. Postupně provedou  jemnou masáž krku a zad a nohou. Jeden provádí odblokování zad, masáž energetických bodů na zádech, tlakovou masáž oblasti okolo páteře, uvolnění křížové oblasti, kyčlí kýčlí i kostrče a, jemnou celkovou masáž zad s přechodem na ruce. Druhý masíruje Vaše nohy nejdříve mechanicky pro uvolnění svalů, pak lymfaticky. Masážní techniky jsou jemné, používá se při nich směs přírodních esenciálních olejů připravených podle receptů a postupů používaných i v současné aromaterapií.  Využívají se oleje studené, teplé i horké. Masáž rukou je prováděna současně, nejdříve pro uvolnění svalů, pak lymfaticky, nakonec energeticky. Pro energetické propojení levé a pravé poloviny těla je používána technika pomalého pohybu přes páteř, ramena, ruce, hýždě, kříže  a zpět na záda a páteř. Současně probíhá podobná technika u nohou. Jedná se o velmi jemné zklidňující techniky, které uvolní mysl i svalové napětí obou polovin těla. Masírovaný může v této části masáže usínat, nebo může prožívat příjemné pocity a emoce. Neměl by se tomto pocitům bránit, měl by je v klidu přijímat. Masáž je ze zadní strany zakončena synchronními pomalými dlouhými tahy přes celé tělo od palce u nohy po palec na ruce a zpět. Pomalým smetáním povrchových napětí na těle je dosaženo uvolnění a ztišení. Veškeré techniky jsou opakovány 9x. Na závěr, pro vyrovnání energií, položí maséři ruce na srdeční oblast a na křížovou oblast zad masírovaného.

3. Masér Vám dá možnost pokračovat v celotělové masáži. Pokud ji příjmete, otočíte se na záda. Při této části masáže se nepřikrývá.

Třetí část masáže je hodně podobná druhé části masáže, více však ovlivňuje lymfatický systémem, energie a emoce masírovaného. Používají se při ní teplé a horké přírodní esenciální oleje a lokální aromaterapie. Nejdříve je celé tělo masírovaného natřeno přírodními oleji. Maséři provedou synchronní masáž nohou se zaměřením na svalové uvolnění a stimulaci lymfatických cest a uzlin dolní poloviny těla. Následuje jemná reflexní masáž břicha, masáž hrudníku a rukou. Při masáži jsou uvolněny lymfatické cesty hrudníku a uzliny v podpaží.  Masáž rukou je provedena současně nejdříve pro uvolnění svalů, pak lymfaticky, nakonec energeticky pomalými táhlými pohyby rukou přes ruce, ramena, hrudník,  bříško, boky a zpět na ruku. Jedná se o jemnou zklidňující techniku, která uvolní mysl i svalové napětí obou polovin horní části těla. Následují dlouhé jemné pomalé synchronná tahy přes celé tělo od palce u nohy po palec u ruky. Veškeré techniky jsou opakovány 9x. Pomalým jemným synchronním smetáním povrchových napětí na těle je dosaženo uvolnění a ztišení. Masáž je zakončena položením levé ruky masérů na srdeční oblast masírovaného. Po celkovém zklidnění je masírovaný zabalen do prostěradla, přikryt a odpočívá, někdy usne.

Po masáži budete odpočívat jak dlouho bude potřeba.

 

Masáž prováděná třemi maséry

je podobná masáži dvěma maséry, její průběh je však přizpůsoben technikám pro 6 rukou.
Jen pro představu je například v druhé části masáže prováděna současně masáž nohou a obou polovin těla. Dlouhé tahy jsou vedeny tak, aby najednou byla prováděna pomalá synchronní masáž od palce u nohy po palec u ruky a masáž obou nohou z vnitřní a vnější strany. Masírovaný naprosto nezvládá vědomím sledovat jednotlivé dotyky a přestává jednotlivé pocity vnímat odděleně. Vše se mu spojí v jeden celotělový zážitek, který vnímá jako stav blaha. Mysl může být ve stavu změněného vědomí v jiném prostoru a čase. Ájurvédská synchronní masáž prováděná dvěma, nebo třemi maséry, vyžaduje koordinaci pohybů masérů a je velmi náročná na přesné provádění masážních technik. Podle vyjádření masírovaných tyto masáže patří k vrcholným zářitkům z masáží. Je při ní nutné počítat se silnými emocemi na straně masírovaného.
 
Ájurvédská synchronní masáž prováděná třemi maséry, vyžaduje velkou koordinaci pohybů masérů a je velmi náročná na přesné provádění masážních technik. Podle vyjádření masírovaných tyto masáže patří k vrcholným zářitkům z masáží. Je při ní nutné počítat s velmi silnými emocemi na straně masírovaného. Tato masáž není možná bez skušeností masírovaného z masáží celotělových a synchronních.
 
Ájurvédské synchronní masáže umožňují vstup do hluboké relaxace až do stavu změněného vědomí. Jsou náročné na čas -  trvájí dvě i více hodin. Jedná se o techniku, jejíž účinek Vás může hluboce zasáhnout. Každý ji může prožít jinak. Jedno však platí - zasáhne Vás tak hluboce, jak hluboce si ji dovolíte příjmout. Pokud při ní budete v mysli přepočítávat svá konta, přijímat a propouštět zaměstnance, nebo se ponižovat před šéfy či vyvyšovat nad podřízenými, je lépe jít místo masáže s maséry na pivo.

Pokud se ale dokážete ponořit do svých pocitů, vydáte se cestou dechu a procítíte doteky masáže, vůni a teplo olejů, můžete se projít novým světem, proletět se nad mořem, nebo nad horami, dívat se na svět pod Vámi s radostí a obdivem. Na cestě potkáte své vzpomínky, problesknou Vám dávno zapomenuté události, potkáte se s lidmi, kteří jsou již dávno v jiném světě, nebo se necháte omývat všemi barvami duhy. Zážitky mohou být různé. Možná se jen pomaličku posunete do říše snů a masáž prospíte v lehkém ozdravujícím spánku. Možná se potkáte se svým podvědomím a budete mít možnost se vyrovnat se zážitky a událostmi, které Vás v hloubce duše tíží již léta .... Mnohdy lidé při masáži uvolňují své emoce, pláčí, smějí se nebo se jen usmívají. Pocitů může být tolik, kolik jich život nabízí a žádný z nich není špatný, nepatřičný .... Pro Vás je důležité nebát se tyto emoce uvolnit, prožít, vyrovnat se s mimi a někdy se i smířit s událostmi, které se jinak ani příjmout nedají. Maséři, keří se ájurvédskými masážemi zabývají do hloubky, ví, co všechno můžete zažívat. Jejich přítomnosti se nemusíte bát a ani se nemusíte před nimi obávat projevů svých emocí. Ájurvédská masáž prováděná zkušenými maséry je energetická masáž a maséři Vám zpět vrací Vaši energii. Nezasahují do Vašich emocí, nechjí Vás je prožívat a jsou pro Vás bezpečnou oporou v okamžiku, když ji potřebujete. Ajurvédská masáž má vyzařovat v mém chápání láskyplnou dobrotivost. Pokud ji v ní procítíte, byla její myšlenka naplněna.

 

CENÍK SYNCHRONNÍCH ÁYURVÉDSKÝCH MASÁŽÍ

Procedura      Poznámka Ovlivňuje Doteky na tělo Trvání procedury  Cenový rozsah
ÁYURVÉDSKÁ CELOTĚLOVÁ SYNCHRONNÍ MASÁŽ

pouze celotělová 

DVA MASÉŘI

všechny tři fáze ájurvédské masáže 

vzácné oleje

tělo,
mysl,
ducha,
hluboká meditace

lymfatický systém

silně emoce

pomalé jemné
hladivé
tlakové
hřejivé

2 hodiny

2000,-Kč

ÁYURVÉDSKÁ CELOTĚLOVÁ SYNCHRONNÍ
KRÁLOVSKÁ MASÁŽ

pouze celotělová 

TŘI MASÉŘI

všechny tři fáze ájurvédské masáže  

vzácné oleje

pouze pro pokročilé

tělo,
mysl,
ducha,
hluboká meditace

lymfatický systém

velmi silně emoce

pomalé jemné
hladivé
tlakové
hřejivé
2 hodiny 3300,-Kč

Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH.

Pro pro Vaše pohodlí a pocit bezpečí si prosím přineste vlastní domácí obuv (papuče, nazouváky, trepky ...) a župan (nebo jiné lehké oblečení) pro pohyb v odpočívárně a společných prostorách relaxačního centra.
 

Rejstřík:
Áyurvéda, Ájurvéda, Ayurvéda, Ajurvéda, Ayurveda, Ajurveda, áyurvéda, ájurvéda, ayurvéda, ajurvéda, ayurveda, ajurveda, Áyurvédské masáže, Ájurvédská masáž, Ayurvédské masáže, Ajurvédská masáž, Ayurvedské masáže, Ajurvedská masáž, áyurvédské masáže, ájurvédská masáž, ayurvédské masáže, ajurvédská masáž, ayurvedské masáže, ajurvedská masáž, parní bylinná lázeň BYLINKA, parní bylinná sauna Bylinka, parní bylinná lázeň Balobab, parní bylinná sauna Balobab, parní napařování, parní inhalace, bylinná inhalace, bylinné napařování, infrasauna SALUS, infračervený termální systém, aromaterapie