Výuka masáží pro profesionály

Certifikáty pro profesionály
Občas se mne zájemci o kurzy ptají, zda vydávám certifikát o absolvování kurzů a tak několik informací k objasnění pojmu certifikát pro masážní techniky. Jsem oprávněn a vydávám certifikáty na kterýkoli z mnou pořádaných kurzů. Je však důležité si ujasnit, k čemu takovýto certifikát potřebujete.

Pokud se jedná o podklad pro vydání živnostenského listu, pak je nutné absolvovat kurz základních masážních technik u rekvalifikační školy, nebo vzdělávací instituce, která k vydání tohoto dokumentu získala akreditaci. Například rekvalifikační kurz Masér pro sportovní a rekondiční masáž s akreditací MŠMT ČR (na jejichž základě je také možno získat živnostenský list pro masérskou práci mimo oblast zdravotnictví) nebo kurz Masér pro zdravotnická zařízení s akreditací MZ ČR (na jejichž základě je možno získat živnostenský list pro masérskou práci v oblasti zdravotnictví).

Všechny masážní techniky ostatní (medová masáž, masáž lávovými kameny, čokoládová masáž, ájurvédské masáže, speciální techniky a další) jsou výhradně nadstavbou a specializací v oblasti masáží. K jejich vydávání vzdělávací centrum musí mít platné živnostenské oprávnění pro pořádání školení a kurzů. Žádný další specializovaný kurz Vám nemůže sloužit k vydání specializovaného živnostenského oprávnění, neboť takováto živnostenská oprávnění neexistují.

Já osobně se nezabývám rekvalifikací a proto jsem ani nezažádal o akreditaci MŠMT ČR ani MZ ČR. Mám živnostenské oprávnění na pořádání školení a kurzů a mohu tedy i vydávat certifikáty o absolvování kteréhokoli kurzu, který pořádám. Seznam kurzů a masážních technik je zveřejňován na www.lazebnik.cz, je však možné připravit kurz speciálně podle Vašich potřeb. Pokud Vás nějaký kurz, nebo masážní technika zajímají a chcete se je naučit, napište mi prosím a domluvíme se na realizaci. V mé škole pracuji výhradně s jedním, nebo dvěma žáky - jinak by to nebyla individuální, ale skupinová výuka. Ideální je práce ve dvojici, kdy jste během kurzu jednou v roli žáka, který se techniku učí a pak v roli masírovaného, který techniku přijímá a prociťuje. Některé masážní techniky se nedají naučit z knížek, nezískáte grif, neprocítíte filosofii a duchovní složku technik u kterých je hluboká relaxace součástí masáže. Ájurvédské masáže se prakticky bez učitele ani přijmout nedají.