Medové masáže

TIBETSKÁ MEDOVÁ MASÁŽ

Tato masážní technika patří mezi speciální masáže prováděné v relaxačním centru LAZEBNÍK ŠENOVSKÝ. Tahle sladká masáž Vás zbaví stresu, vyčerpání, únavy a depresí. Masáž je prováděna kvalitním čistým včelím medem.

Je to stará a osvědčená léčitelská metoda, která využívá výborných léčivých účinků medu a zdraví prospěšných látek, které med obsahuje. Jedná se o tradiční metoda která zlepšuje stav organizmu při akutních i chronických onemocněních, snižuje projevy stresu, redukuje následky nezdravého životního stylu. Při masáži jsou odstraňovány staré usazeniny a jedy až z hloubi tělesných tkání. Tibetská medová masáž silně aktivuje celý organismus a obnovuje přirozenou detoxikační schopnost organismu. Je proto vhodná zvláště při velkém počtu typických civilizačních chorob, které souvisejí s usazováním jedů a škodlivin. Je to účinná metoda regenerace při typických civilizačních nemocech jako je alergie, bolesti hlavy, deprese, revmatizmus, žaludeční a střevní poruchy, plísňová onemocnění pokožky, chronická rýma, nespavost, nervové poruchy a další.

Cíle masáže:
je určena široké veřejnosti
- řešení
většiny běžných zdravotních problémů, kvůli kterým lidé na masáže chodí
- zklidnění a ztišení psychické
- svalové uvolnění a odblokace
- relaxace

Předpoklady pro masáž
-
vhodná je zkušenost se základní ájurvédskou masáží
- nebo zkušenost s ájurvédskými masážemi částí těla

Jak taková detoxikační masáž medem funguje?

Před Tibetskou medovou masáží doporučuji proceduru začít parní bylinnou lázni Bylinka která zajistí intenzivní detoxikační potní kůrou. Místo infrasauny si zájemci o ájurvédu mohou vyzkoušet infrasaunu SALUS. Kůže a podkoží se uvolní, do hloubky vyčistí a bude připravená na přijetí výživných medových látek. Po 40 minutách sauny a rozproudění krevního oběhu, je na řadě sprcha s vlažnou vodní masáží. Po saunování si chvíli odpočinete, občerstvíte se a doplníte tekutiny. Před Tibetskou medovou masáží si můžete dopřát šálek čaje z naší čajovny.

Tibetská medová masáž poloviny těla se provádí na volné tělo. Je to stará osvědčená léčitelská metoda, která využívá výborných léčivých účinků medu a zdraví prospěšných látek, které med obsahuje. Jedná se o tradiční metodu která zlepšuje stav organismu při akutních i chronických onemocněních, snižuje projevy stresu, redukuje následky nezdravého životního stylu a typických civilizačních onemocnění. Odplavují se toxiny a soli usazené po celou dobu našeho života hluboko v tělesných tkáních, které působují oslabování organsmu, což má za důsledek vznik různých zdravotních problémů. Tibetská medová masáž aktivuje organismus. Odpadní látky a usazeniny, které tělo nahromadilo ve svých tkáních, jsou ze tkáně uvolňovány a lymfatickým systém těla vyloučeny.

Po páteři Vám masér rozetře několik lžiček teplého kvalitního medu a pomalými hmaty ho zapracovává do kůže. Masáž se provádí pomocí jemných masážních technik, které vytváří podtlak, podobně jako baňkování, a vmasírovávají složky medu do podkoží. Postupně se provádí na celé zadní části těla, včetně rukou a nohou. Výživné látky obsažené v medu si tělo příjme a navíc se zbaví negativních látek a nečistot. Využívá se komplexních znalostí maséra z oblasti akupresury, tradiční čínské medicíny a ájurvédy. Na reflexních zónách zad dochází ke stimulaci orgánů těla, které k nim náleží. Dlouhé tahy přes celé tělo přináší harmonizaci a především intenzivní uvolnění svalů a lymfatického systému.

 

Technika medové masáže přináší

 • intenzivní prokrvení pokožky a uvolnění lymfatického systému, který jímá staré usazeniny, toxiny, odpadní látky i jedy a krásně pročistí podkoží
  a kůži

 • účinné složky včelího medu prostupují přes kůži do hloubky tkání
  a předávají své léčebné látky tělu

 • působí přes reflexní zóny na zádech na vnitřní orgány, které takto nepřímo aktivuje. V oblasti páteře se nacházejí důležitá nervová zakončení, která ovlivňují řadu orgánů v těle. Medová masáž se může podílet na jejích regeneraci. Intenzita podráždění pokožky a množství vyloučených toxinů umožňuje rozpoznat začátky některých problémů

Masáž může být provedena i jako lokální v místech, kde potřebujete zregenerovat své unavené tělo.

Na konci masáže je med z těla odstraněn teplou vodou ve sprchovém boxu. Po umytí bez mýdla a saponátů  teplou vodou odstraníte zbytky medu a Vaše tělo se pak nebude sladce lepit. Zůstane Vám příjemný pocit svěžesti a voňavá pokožka.

Masáž medem je možné provádět i jako kosmetickou masáž celého těla. Velmi pozitivních výsledků je dosahováno na krku a v dekoltu. Mají-li být kosmetické účinky medové masáže maximální, je nutné před masáží vždy vytistit pleť intenzivní opotní kůrou v infrasauně, nebo parní bylinné lázni. Doba pro provedení celotělové kosmetické medové masáže je pak 2 hodiny.

Tibetská medová masáže je vhodná při:
- únavě, vyčerpání, napětí, neklidu, slabosti v důsledku stresu
- chronických onemocněních, včetně kloubních chorob.
- redukci následků kouření, užívání léků, nevhodné stravy
- očistných kůrách

Pozitivní účinky Tibetské medové masáže:

 • snižuje stres
 • pomáhá zbavit tělo toxínů
 • potíže srdečního oběhu
 • lehké alergie, lehké kožní problémy, akné
 • revmatické choroby svalů a kloubů
 • žaludeční a střevní poruchy, zaplísnění střev, pokožky nebo orgánů
 • chronická rýma, choroby vedlejších dutin
 • nespavost
 • bolesti hlavy
 • nervové poruchy
 • deprese
 • jaterní choroby, funkční poruchy slinivky břišní, slabost ledvin
 • omlazuje pokožku
 • regeneruje organismus
 • napomáhá v boji proti civilizačným chorobám

Kontraindikace:

 • alergie na med
 • infekční choroby
 • otevřené rány, poškození pokožky, ekzémy, vyrážky
 • rakovina, tumory
 • krvácení v těle (při žaludečních vředech)
 • vysoký oční tlak (glaukom)
 • trombóza

Pro začátek je dobré absolvovat kůru v rozsahu 10 aplikací - 1 x týdně, následně pak stačí organismus už jenom udržovat 1 x měsíčně.

CENÍK TIBETSKÉ MEDOVÉ MASÁŽE

Procedura Poznámka Ovlivňuje Doteky na tělo Trvání procedury Cenový rozsah
TIBETSKÁ MEDOVÁ MASÁŽ
plovina těla

zadní polovina těla

teplý med

tělo
mysl 
relaxace
detoxikace
poztivně lymfatický systém

hladivé
tlakové
hřejivé

velký tah kůže

více jak  
1 hodinu
500,-Kč

TIBETSKÁ MEDOVÁ MASÁŽ
poloviny těla

se zábalem

zadní polovina těla masáž
přední polovina těla jemné nanesení medu
a celotělový zábal

teplý med

tělo
mysl 
relaxace
detoxikace
poztivně lymfatický systém

hladivé
tlakové
hřejivé

velký tah kůže

více jak  
1,5 hodiny
600,-Kč
TIBETSKÁ MEDOVÁ MASÁŽ
celotělová masáž
a celotělový medový zábal

celotělová

teplý med

celotělový medový zábal

tělo
mysl
relaxace
detoxikace
výrazně lymfatický systém

hladivé
tlakové
hřejivé

velký tah kůže

2 hodiny 800,-Kč

Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH.

Pro pro Vaše pohodlí a pocit bezpečí si prosím přineste vlastní domácí obuv (papuče, nazouváky, trepky ...) a župan (nebo jiné lehké oblečení) pro pohyb v odpočívárně a společných prostorách relaxačního centra.