Kdo se o Vás bude starat

Moji životní změnu podpořilo i cestování do asijských zemí, kde je jiný přístup lidí k lidem a i sama k sobě. Chci se pokusit nalézt to, co je pozitivní na jejich přístupu k lidem i sama k sobě - v našich podmínkách.

Ing. Ladislav Hollý
Narozen 15.8.1960 v Šumperku, okres Šumperk.
Štastně ženatý, manželka MUDr. Olga Hollá
Tři děti - 29/26/22 let, dva chlapci a dcera.

Vzdělání:
Střední průmyslová škola v Šumperku
VAAZ Brno, obor technický, titul strojní inženýr

Praxe:
· 20 let v AČR na technických, vedoucích funkcích a v oblasti výpočetních systémů AČR
· Od roku 2000 OSVČ, podnikání v oblasti informačních systémů pro cestovní ruch. Mimo jiné jsem řešil i Informační a rezervační systém Doménová koule, jenž například využívala Česká centrála cestovního ruchu a další organizace.
· Od roku 2001 výkonný ředitel Regionální agentury cestovního ruchu Beskydy a Valašsko.
· Od roku 2006 studia na škole Prosport a zajištění odborností pro relaxaci a wellness.

. U masáží jsem následně úspěšně dokončil specializaci na lymfatické masáže.

. V roce 2007 a 2008 jsem studoval arpmaterapii pod Asociací česých aromaterapeutů. Diplomová práce na téma "Účinky rostlinných silic na lidskou psychiku při ájurvédských masážích"

Poznávání:
Moji životní změnu podpořilo i cestování do asijských zemí, kde je jiný přístup lidí k lidem a i sama k sobě. Chci se pokusit nalézt to, co je pozitivní na jejich přístupu k lidem i sama k sobě - v našich podmínkách.

V roce 2001 jsem poprvé navštívil Nepál a seznámil se s životem v Himaláji. Druhá cesta v roce 2003 do turisticky málo známých území střední Himaláje, mi umožnila poznat život místních lidí v původní nekomerční podobě. Silně mne ovlivnil i pobyt v budhistickém klášteře. Na cestách jsem poznal jiný způsob života, včetně tradičních přístupů k masážím a odpočinku.

Od roku 2001 jsem s přítelem Luďkem pracoval na projektu Doménová koule. Až v roce 2005 jsem pochopil, že dnešní společnost lidi mění a že hodnoty, keré uznávám já nemusí sdílet lidé, kterým jsem pracovně i lidsky věřil. Odešel jsem ze všeho, co mne spojpvalo s touto pracovní etapou života. Pak následovalo období hledání sebe sama a uvedení do reality na všech fontách ....

V roce 2005 jsem se svojí rodinou rekonstruoval rozsáhlé prostory v budově Bytprum na ulici Dukelská 556, v Šenově u Nového Jičína. Původně byly prostory pronajaty na 10 let. V roce 2011 však Bytprum jednal s Českou poštou a.s. o prodeji a pak areál i se mnou prodal....

Pracovníci České pošty jednali korektně, jen nájem byl upraven, jako by Šenov byl nejlukrativnější částí náměstí města Nového Jičína. Ostatní nájemníci areálu odešli, zůstal jsem v areálu sám. Po rekonstrukci bylo v areálu zřízeno Depo České pošty.

Dne 8.10.2012 jsem prožil infarkt a to vedlo k zásadnímu omezení provozu relaxačního centra a nakonec k ukončení činnosti relaxačního centra. Dobudování depa České pošty vedlo v červenci 2013 k praktickému omezení vstupu do areálu pro veřejnost a další prodlužování pobytu RC v těchto prostorách nemělo smysl. Musím však uznat, že po celou dobu bylo ze strany pracovníků ČP jednání korektní a vstřícné a uzavření areálu pro veřejnost bylo logické.

Nový prostor jsem domluvil v poradně Faster EFT, kde se řeší psychologické poradenství metodou "Techniky emoční svobody". Poradnu vede paní Ing. Jana Nováková. Relaxační centrum zahájí provoz na konci měsíce září 2013 po dořešení organizačních a administrativních úkonů.

Živnostenská oprávnění
Vlastním živnostenská nebo odborná oprávnění pro tyto činnosti spojené s relaxací:
* provozovatel relaxačního centra
* masáže
* obsluha saun
* obsluha solárií
* hostinská činnost
...  a další

Co se týká masáží, upřednostňuji ajurvédskou masáž a čínské tlakové masáže. Za nejúčinnější považuji takovou masáž, při které si odpočine i mysl masírovaného. Proto zařazuji do masážního rituálu i jiné techniky. Lymfatické masáže v kombinaci s čínskou tlakovou masáží chodidel nohou považuji za ideální cestu k relaxaci a regeneraci těla i mysli. K masáži přistupuji jako ke komplexu technik, které masírovaný i masér musí udělat pro úspěšný výsledek. Nelze absolvovat úspěšnou masáž bez uvolnění mysli.

Veškeré masáže provádím pouze osobám starším 18-ti let. Masáže dětí provádím pouze na požádání rodičů.

S úctou
Ing. Ladislav Hollý